Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ188HR3G
Part No.:
SMAJ188HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ188HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 344VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ188HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ188HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ188HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ188HR3G.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 188V 188V 188V 188V 188V
Voltage-Breakdown(Min) 209V 209V 209V 209V 209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 344V 344V 344V 344V 344V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 900mA 900mA 900mA 900mA 900mA
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W