Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ15HR3G
Part No.:
SMAJ15HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ15HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ15HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ15HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ15HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ15HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ15HR3G pin diagram, SMAJ15HR3G datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 14.9A 14.9A 14.9A 14.9A 14.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W