Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ150AHR3G
Part No.:
SMAJ150AHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ150AHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ150AHR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ150AHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ150AHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ150AHR3G.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 150V 150V 150V 150V 150V
Voltage-Breakdown(Min) 167V 167V 167V 167V 167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 243V 243V 243V 243V 243V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.3A 1.3A 1.3A 1.3A 1.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W