Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ14HR3G
Part No.:
SMAJ14HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ14HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ14HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ14HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ14HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ14HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ14HR3G pin diagram, SMAJ14HR3G datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 14V 14V 14V 14V 14V
Voltage-Breakdown(Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 25.8V 25.8V 25.8V 25.8V 25.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W