Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ11HR3G
Part No.:
SMAJ11HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ11HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 20.1VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ11HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ11HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ11HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ11HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ11HR3G pin diagram, SMAJ11HR3G datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 11V 11V 11V 11V 11V
Voltage-Breakdown(Min) 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 20.1V 20.1V 20.1V 20.1V 20.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 19.9A 19.9A 19.9A 19.9A 19.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W