Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ100HR3G
Part No.:
SMAJ100HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ100HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 179VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ100HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ100HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ100HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ100HR3G.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 179V 179V 179V 179V 179V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.7A 1.7A 1.7A 1.7A 1.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W