Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ85CA E3G
Part No.:
PGSMAJ85CA E3G
Datasheet:
PGSMAJ85CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ85CA E3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ85CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ85CA E3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 85V 85V 85V 85V 85V
Voltage-Breakdown(Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 137V 137V 137V 137V 137V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W