Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ64A R3G
Part No.:
PGSMAJ64A R3G
Datasheet:
PGSMAJ64A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ64A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ64A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ64A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ64A R3G.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage-Breakdown(Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 103V 103V 103V 103V 103V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W