Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ60A R3G
Part No.:
PGSMAJ60A R3G
Datasheet:
PGSMAJ60A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ60A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ60A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ60A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ60A R3G.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.1A 4.1A 4.1A 4.1A 4.1A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W