Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ58A R3G
Part No.:
PGSMAJ58A R3G
Datasheet:
PGSMAJ58A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ58A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ58A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ58A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ58A R3G.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage-Breakdown(Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W