Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ51A R3G
Part No.:
PGSMAJ51A R3G
Datasheet:
PGSMAJ51A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ51A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ51A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ51A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ51A R3G.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 51V 51V 51V 51V 51V
Voltage-Breakdown(Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.9A 4.9A 4.9A 4.9A 4.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W