Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ48CAHE3G
Part No.:
PGSMAJ48CAHE3G
Datasheet:
PGSMAJ48CAHE3G.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ48CAHE3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ48CAHE3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ48CAHE3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5.2A 5.2A 5.2A 5.2A 5.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W