Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ45CA E3G
Part No.:
PGSMAJ45CA E3G
Datasheet:
PGSMAJ45CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ45CA E3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ45CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ45CA E3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 45V 45V 45V 45V 45V
Voltage-Breakdown(Min) 50V 50V 50V 50V 50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5.5A 5.5A 5.5A 5.5A 5.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W