Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ40CA E3G
Part No.:
PGSMAJ40CA E3G
Datasheet:
PGSMAJ40CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ40CA E3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ40CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ40CA E3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W