Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ40A R3G
Part No.:
PGSMAJ40A R3G
Datasheet:
PGSMAJ40A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ40A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ40A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ40A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ40A R3G.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W