Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ36A R3G
Part No.:
PGSMAJ36A R3G
Datasheet:
PGSMAJ36A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ36A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ36A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ36A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ36A R3G.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W