Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ24CA E3G
Part No.:
PGSMAJ24CA E3G
Datasheet:
PGSMAJ24CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ24CA E3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ24CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ24CA E3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 10.3A 10.3A 10.3A 10.3A 10.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W