Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ20A R3G
Part No.:
PGSMAJ20A R3G
Datasheet:
PGSMAJ20A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ20A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ20A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ20A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ20A R3G.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Breakdown(Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 12.3A 12.3A 12.3A 12.3A 12.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W