Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ18CA E3G
Part No.:
PGSMAJ18CA E3G
Datasheet:
PGSMAJ18CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ18CA E3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ18CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ18CA E3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W