Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ18A R3G
Part No.:
PGSMAJ18A R3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
PGSMAJ18A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PGSMAJ18A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ18A R3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ18A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ18A R3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W