Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ12CA E3G
Part No.:
PGSMAJ12CA E3G
Datasheet:
PGSMAJ12CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ12CA E3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ12CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ12CA E3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Breakdown(Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 20.1A 20.1A 20.1A 20.1A 20.1A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W