Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ11CA E3G
Part No.:
PGSMAJ11CA E3G
Datasheet:
PGSMAJ11CA E3G.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ11CA E3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ11CA E3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ11CA E3G?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 11V 11V 11V 11V 11V
Voltage-Breakdown(Min) 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V 18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 22A 22A 22A 22A 22A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W