Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ10A R3G
Part No.:
PGSMAJ10A R3G
Datasheet:
PGSMAJ10A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Product details
1. How to order PGSMAJ10A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ10A R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ10A R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ10A R3G.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Breakdown(Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 17V 17V 17V 17V 17V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.5A 23.5A 23.5A 23.5A 23.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W