Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ100A R3G
Part No.:
PGSMAJ100A R3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
PGSMAJ100A R3G.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PGSMAJ100A R3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ100A R3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ100A R3G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.9A 1.9A 1.9A 1.9A 1.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W