TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1812-14-9-9CS2275
Part No.:
55A1812-14-9-9CS2275
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
55A1812-14-9-9CS2275.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 14AWG WHT 100'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 55A1812-14-9-9CS2275 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 55A1812-14-9-9CS2275 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A1812-14-9-9CS2275?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 19/27 19/27 19/27 19/27 19/27
Jacket(Insulation)Diameter 0.127 (3.23mm) 0.127 (3.23mm) 0.127 (3.23mm) 0.127 (3.23mm) 0.127 (3.23mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C