SMA-A0204BTNX8K2.pdf
| Image |  |
| Package/Case | MELF, 0204 | MELF, 0204 | MELF, 0204 | MELF, 0204 | MELF, 0204 |
| Series | SMA-A | SMA-A | SMA-A | SMA-A | SMA-A |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) |