RQ73C1J340RBTD.pdf
| Resistance | 340 Ohms | 340 Ohms | 340 Ohms | 340 Ohms | 340 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.15W | 0.15W | 0.15W | 0.15W | 0.15W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) |