RN73C1J6R19BTD.pdf
| Resistance | 6.19 Ohms | 6.19 Ohms | 6.19 Ohms | 6.19 Ohms | 6.19 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |