TE Connectivity Passive Product RN73C1E26K1BTD
Part No.:
RN73C1E26K1BTD
Datasheet:
RN73C1E26K1BTD.pdf
Description:
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order RN73C1E26K1BTD on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RN73C1E26K1BTD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73C1E26K1BTD?
Resistance 26.1 kOhms 26.1 kOhms 26.1 kOhms 26.1 kOhms 26.1 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)