TE Connectivity Passive Product RN73C1E24K3BTD
Part No.:
RN73C1E24K3BTD
Datasheet:
RN73C1E24K3BTD.pdf
Description:
RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order RN73C1E24K3BTD on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RN73C1E24K3BTD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73C1E24K3BTD?
Resistance 24.3 kOhms 24.3 kOhms 24.3 kOhms 24.3 kOhms 24.3 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)