TE Connectivity Passive Product RN73C1E21K5BTD
Part No.:
RN73C1E21K5BTD
Datasheet:
RN73C1E21K5BTD.pdf
Description:
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order RN73C1E21K5BTD on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RN73C1E21K5BTD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73C1E21K5BTD?
Resistance 21.5 kOhms 21.5 kOhms 21.5 kOhms 21.5 kOhms 21.5 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)