TE Connectivity Passive Product RN73C1E15K4BTD
Part No.:
RN73C1E15K4BTD
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RN73C1E15K4BTD.pdf
Description:
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RN73C1E15K4BTD on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RN73C1E15K4BTD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73C1E15K4BTD?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series RN73, Holsworthy RN73, Holsworthy RN73, Holsworthy RN73, Holsworthy RN73, Holsworthy
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 15.4 kOhms 15.4 kOhms 15.4 kOhms 15.4 kOhms 15.4 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C ±10ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)