CPF-A-0402B22KE.pdf
| Image |  |
| Series | CPF-A, Neohm | CPF-A, Neohm | CPF-A, Neohm | CPF-A, Neohm | CPF-A, Neohm |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 22 kOhms | 22 kOhms | 22 kOhms | 22 kOhms | 22 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) |