36401E6N8A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 36401E6N8A.
| Type | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 6.8 nH | 6.8 nH | 6.8 nH | 6.8 nH | 6.8 nH |
| Tolerance | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH |
| CurrentRating(Amps) | 260 mA | 260 mA | 260 mA | 260 mA | 260 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.05Ohm Max | 1.05Ohm Max | 1.05Ohm Max | 1.05Ohm Max | 1.05Ohm Max |
| Q@Freq | 13 @ 500MHz | 13 @ 500MHz | 13 @ 500MHz | 13 @ 500MHz | 13 @ 500MHz |
| Frequency-SelfResonant | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz |