TE Connectivity Passive Product 36401E4N7A
Part No.:
36401E4N7A
Datasheet:
36401E4N7A.pdf
Description:
FIXED IND 4.7NH 320MA 650MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 36401E4N7A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 36401E4N7A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 36401E4N7A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 36401E4N7A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 36401E4N7A pin diagram, 36401E4N7A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Material-Core - - - - -
Inductance 4.7 nH 4.7 nH 4.7 nH 4.7 nH 4.7 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 320 mA 320 mA 320 mA 320 mA 320 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 650mOhm Max 650mOhm Max 650mOhm Max 650mOhm Max 650mOhm Max
Q@Freq 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz