TE Connectivity Passive Product 36401E2N2A
Part No.:
36401E2N2A
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
36401E2N2A.pdf
Description:
FIXED IND 2.2NH 440MA 350MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 36401E2N2A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 36401E2N2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 36401E2N2A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 36401E2N2A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 36401E2N2A pin diagram, 36401E2N2A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Material-Core - - - - -
Inductance 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH 2.2 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 440 mA 440 mA 440 mA 440 mA 440 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 350mOhm Max 350mOhm Max 350mOhm Max 350mOhm Max 350mOhm Max
Q@Freq 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz