TE Connectivity Passive Product 36401E1N5A
Part No.:
36401E1N5A
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
36401E1N5A.pdf
Description:
FIXED IND 1.5NH 700MA 250MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 36401E1N5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 36401E1N5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 36401E1N5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 36401E1N5A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 36401E1N5A pin diagram, 36401E1N5A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Material-Core - - - - -
Inductance 1.5 nH 1.5 nH 1.5 nH 1.5 nH 1.5 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max
Q@Freq 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 10GHz 10GHz 10GHz 10GHz 10GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz