TE Connectivity Passive Product 350268KFT
Part No.:
350268KFT
Datasheet:
350268KFT.pdf
Description:
RES 3502 68K 1%
Product details
1. How to order 350268KFT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 350268KFT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 350268KFT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 350268KFT.
7.How to contact us to get technical supports, such as 350268KFT pin diagram, 350268KFT datasheet?
Resistance 68 kOhms 68 kOhms 68 kOhms 68 kOhms 68 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)