TE Connectivity Passive Product 35025R6JT
Part No.:
35025R6JT
Datasheet:
35025R6JT.pdf
Description:
RES 3502 5R6 5%
Product details
1. How to order 35025R6JT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 35025R6JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 35025R6JT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 35025R6JT.
7.How to contact us to get technical supports, such as 35025R6JT pin diagram, 35025R6JT datasheet?
Resistance 5.6 Ohms 5.6 Ohms 5.6 Ohms 5.6 Ohms 5.6 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)