TE Connectivity Passive Product 35024K7FT
Part No.:
35024K7FT
Datasheet:
35024K7FT.pdf
Description:
RES 3502 4K7 1%
Product details
1. How to order 35024K7FT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 35024K7FT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 35024K7FT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 35024K7FT.
7.How to contact us to get technical supports, such as 35024K7FT pin diagram, 35024K7FT datasheet?
Resistance 4.7 kOhms 4.7 kOhms 4.7 kOhms 4.7 kOhms 4.7 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)