TE Connectivity Passive Product 35023M6FT
Part No.:
35023M6FT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
35023M6FT.pdf
Description:
RES 3502 3M6 1%
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 35023M6FT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 35023M6FT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 35023M6FT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 35023M6FT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 35023M6FT pin diagram, 35023M6FT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 3.6 MOhms 3.6 MOhms 3.6 MOhms 3.6 MOhms 3.6 MOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)