TE Connectivity Passive Product 3502270KJT
Part No.:
3502270KJT
Datasheet:
3502270KJT.pdf
Description:
RES 3502 270K 5%
Product details
1. How to order 3502270KJT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 3502270KJT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3502270KJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3502270KJT.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3502270KJT pin diagram, 3502270KJT datasheet?
Resistance 270 kOhms 270 kOhms 270 kOhms 270 kOhms 270 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)