TE Connectivity Passive Product 35021K2FT
Part No.:
35021K2FT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
35021K2FT.pdf
Description:
RES 3502 1K2 1%
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 35021K2FT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 35021K2FT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 35021K2FT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 35021K2FT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 35021K2FT pin diagram, 35021K2FT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.2 kOhms 1.2 kOhms 1.2 kOhms 1.2 kOhms 1.2 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)