TE Connectivity Passive Product 350218KJT
Part No.:
350218KJT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
350218KJT.pdf
Description:
RES 3502 18K 5%
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 350218KJT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 350218KJT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 350218KJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 350218KJT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 350218KJT pin diagram, 350218KJT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 18 kOhms 18 kOhms 18 kOhms 18 kOhms 18 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)