TE Connectivity Passive Product 3502120KJT
Part No.:
3502120KJT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
3502120KJT.pdf
Description:
RES 3502 120K 5%
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 3502120KJT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 3502120KJT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3502120KJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3502120KJT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3502120KJT pin diagram, 3502120KJT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS 3502, CGS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 120 kOhms 120 kOhms 120 kOhms 120 kOhms 120 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm) 0.047 (1.20mm)