TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine FLTWC0311-22-2
Part No.:
FLTWC0311-22-2
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
FLTWC0311-22-2.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order FLTWC0311-22-2 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FLTWC0311-22-2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FLTWC0311-22-2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FLTWC0311-22-2 FLTWC0311-22-0 FLTWC0311-22-0-L150 FLTWC0311-18-64 FLTWC0311-18-93
Part Number FLTWC0311-22-2 FLTWC0311-22-0 FLTWC0311-22-0-L150 FLTWC0311-18-64 FLTWC0311-18-93
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series FlexLite TW FlexLite TW FlexLite TW FlexLite TW FlexLite TW
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material Polyester Polyester Polyester Polyester Polyester
Jacket(Insulation)Diameter 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm) 0.047 (1.19mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm)
Length 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 135°C 135°C 135°C 135°C 135°C