TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 82A0111-20-9
Part No.:
82A0111-20-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Datasheet:
82A0111-20-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 50'
Product details
1. How to order 82A0111-20-9 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 82A0111-20-9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 82A0111-20-9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 82A0111-20-9.
Image 82A0111-16-9 82A0111-12-9 82A0111-8-9 82A0111-4-9 82A0111-20-9
Part Number 82A0111-16-9 82A0111-12-9 82A0111-8-9 82A0111-4-9 82A0111-20-9
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG
ConductorStrand 154/42 154/42 154/42 154/42 154/42
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.053 (1.35mm) 0.053 (1.35mm) 0.053 (1.35mm) 0.053 (1.35mm) 0.053 (1.35mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm)
Length 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m) 50.00' (15.24m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C