TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 82A0111-12-9
Part No.:
82A0111-12-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
82A0111-12-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 25'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 82A0111-12-9 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 82A0111-12-9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 82A0111-12-9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 82A0111-12-9.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 82A0111-16-9 82A0111-12-9 82A0111-8-9 82A0111-4-9 82A0111-20-9
Part Number 82A0111-16-9 82A0111-12-9 82A0111-8-9 82A0111-4-9 82A0111-20-9
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG
ConductorStrand 665/40 665/40 665/40 665/40 665/40
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.121 (3.07mm) 0.121 (3.07mm) 0.121 (3.07mm) 0.121 (3.07mm) 0.121 (3.07mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm)
Length 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C