TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55A0816-22-9
Part No.:
55A0816-22-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
55A0816-22-9.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT 100'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 55A0816-22-9 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 55A0816-22-9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A0816-22-9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 55A0816-22-9.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 55A0816-22-9 698521-000 55A0816-22-9 698521-000 55A0816-22-9
Part Number 55A0816-22-9 698521-000 55A0816-22-9 698521-000 55A0816-22-9
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
Jacket(Insulation)Diameter 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.009 (0.23mm) 0.009 (0.23mm) 0.009 (0.23mm) 0.009 (0.23mm) 0.009 (0.23mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 200°C 200°C 200°C 200°C 200°C