TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55A0111-14-9
Part No.:
55A0111-14-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Datasheet:
55A0111-14-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 100'
Product details
1. How to order 55A0111-14-9 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 55A0111-14-9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A0111-14-9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 55A0111-14-9.
Image 55A0111-14-9 55A0111-20-0 55A0111-16-9 55A0111-24-96 55A0111-22-45
Part Number 55A0111-14-9 55A0111-20-0 55A0111-16-9 55A0111-24-96 55A0111-22-45
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 19/27 19/27 19/27 19/27 19/27
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C